Wynik biopsji tarczycy u 56-latki

Witam,odebrałam kartę badania biopsyjnego,nie potrafię odczytać.Obraz mikroskopowy przemawia za guzkiem rozrostowym w wolu guzkowatym tarczycy .kategoria 2.w krwisto-koloidowej treści widoczne są liczne duże płaty i grupy pęcherzykowe tyreocytów ogniskowo powiększonych oraz nieliczne limfocyty i pojedyncze makrofagi. Bardzo proszę o poradę jak dalej postępować.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Konieczna jest konsultacja u endokrynologa. Lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.