Wynik biopsji tarczycy u 72-latki

Pasma koloidu,tyreocyty rozproszone i w drobnynych skupiskach i rozpropszone histiocyty.Obraz cytologiczny odpowiada guzkowi koloidowemu. To wyniki z biobsi tarczycy . Prosze odpowiedziec co to znaczy czy wystaczy leczenie u lekarza czy konieczna jest operacja dziekuje za odpowiedz. ,

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno powyższa zmiana wymaga dalszej obserwacji. Co do leczenia operacyjnego w tego typu guzkach zależy od występowania dodatkowych objawów. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.