Wynik biopsji tarczycy u 78-latki

jak interpretować wyik bippsji tarczycy: "treść krwisto-kolaidowa, grupa terocytów z cechami zwyrodnienia oksyfialnego nieokreślonego znaczenia, Thr3"

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu nie są groźne. Są to cechy zwyrodnienia gruczołu następujące z wiekiem. Dla kompleksowości badania wskazane jest wykonanie badań hormonalnych czyli oznaczenia TSH, fT3 i fT4