Wynik biopsji wątroby 26-latka

proszę o interpretację wyniku biopsji wątroby: "znaleziono 7 przestrzenie wrotno-żółcioywych z pojedyńczymi naciekami limfocytarnymi. Budowa przewodzików żółciowych w normie bez włóknienia. nie znaleziono martwicy ogniskowej i cholestazy" dziękuję

Taki obraz wyniku biopsji wątroby świadczy tylko o niewielkim stanie zapalnym w jej zakresie. Poza tym bez żadnej innej patologii świadczącej o uszkodzeniu wątroby. Oczywiście najlepiej, żeby interpretacją wyniku i dalszym sposobem postępowania zajął się hepatolog.