Wynik cholesterolu i LDL a dostosowanie diety

Co musi się znależć w mojej diecie, jeżeli cholesterol całkowity wynosi 303,2, LDL-196,9, Hdl-49,3 a trójglicerydy--285,1. Mam lat 72

Witam, przede wszystkim należy odwrócić Panie pytanie: co należy usunąć z diety, która doprowadziła do takich wartości w lipidogramie i takich zaburzeń metabolicznych.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

Przy tak dużym stężeniu cholesterolu konieczne może być stosowanie środków farmakologicznych gdyż jest to wysoki poziom. Dieta powinna zawierać oleje roślinne (rzepakowy, laniny, oliwę z oliwek), oleje rybie (tłuste ryby - makrelę, łososia, śledzie), błonnik (ciemne pieczywo, kasze, brązowy ryż, surowe warzywa i owoce). Nalezy ograniczyć czerwone mięso (wieprzowinę), podroby, zmniejszyć nieco spożycie jaj a jeśli waga jest za wysoka to należy doprowadzić ją do wagi w granicach normy (BMI

Witam.
Dietę proszę wzbogacić o omega3 zawarte w rybach, które powinny w diecie znaleźć się od 2-3 razy w tygodniu, 2 łyżki(codziennie) oliwy z oliwek lub olej rzepakowy. Wykluczyć potrawy tłuste, słone, słodkie, sosy. Dietę wzbogacić proszę o chude mięso( nie wieprzowina), warzywa i owoce. Pić od 1,5 do 2l wody dziennie.
Pozdrawiam Julita Krawczyk