Wynik cholesterolu i trójglicerydów

Witam. Mam 20 lat i mam 241 mg/dl cholesterolu, gdzie 200 to wartość referencyjna, a trójglicerydy 212 mg/dl, gdzie wartosc referencyjna wynosi 150. Co powinienem zmienić w swoim żywieniu, aby poprawić swoje wyniki Pozdrawiam

Należy ograniczyć spożycie podrobów, czerwonego mięsa, słodyczy, alkoholu i tłustych potaw. Zamiast tego w diecie powinno pojawiać się dużo ryb, produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców. Poziom cholesterolu obniża m.in. awokado.