Wynik cholesterolu u 40-latki

Kobieta , 40 lat , Płock Witam!Mam 40lat wzrost 155cm waga 80kg,nie piję alkoh. nie palę otrzymałam wynik cholesterol całkowity w surowicy(l99) 255mg/dl,cholesterol Hdl w surowicy(K01) 50mg/dl,Triglicerydy w surowicy 492mg/dl,Cholesterol LDL-wyliczany(K03) Triglcerydy>350 mg/dl.To już mój drugi wynik po 3miesiącach jest coraz wyży i biorę leki na obniżenie z tego co widzę poprawy nie ma. Co może mnie spotkać i co powinnam uważać itp? Proszę o opis stan mojego zdrowia.Dziękuję

Dzień dobry,

Ma Pani dość dużą hiperlipidemię. Konieczne jest szybkie zwiększenie dawki leków, ew. zastąpienie dotychczas stosowanego leku innym, silniej działającym lub dołożenie leku z innej grupy, o nieco odmiennym mechanizmie działania. Tak wysoki cholesterol zwiększa ryzyko m.in. chorób sercowo-naczyniowych w przyszłości, a więc warto rozwiązać ten problem za pomocą odpowiednio dobranego leczenia. Proszę też nie zapominać o zbawiennej niekiedy roli diety i aktywności fizycznej, a jeśli ma Pani nadwagę lub otyłość, to istotne jest również dodatkowo redukcja masy ciała.Proszę skontaktować się z lekarzem, zabrać ze sobą wyniki badań. Z pewnością zostanie dokonana modyfikacja dotychczasowego leczenia, tak, aby wyniki były prawidłowe.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz