Wynik CK 234U/L, CK-MB 25,3U/L u 14-latka odczuwającego ból w okolicy serca

Witam. Pojechaliśmy z moim 14-letnim synem odczuwającym ból w okolicach serca na SOR gdzie zrobiono synowi EKG'RTG i echo serca i oznaczono CK i CK-MB.Wyniki to:CK 234U/L a CK-MB 25,3U/L.Czy wynik CK nie jest za wysoki?Laboratorium podało normę 180 i martwię się trochę.Syn nadal odczuwa bóle i czuję się bezradny.Pozostałe wyniki badań były zdaniem lekarza dobre

Brak podstaw do niepokoju jeśli chodzi o wynik badania kinazy kreatynowej CPK.
Może on się wahać w zależności od aktywności ruchowej.( np.wystarczy wejsć po schodach powodując wysiłek i będzie wzrastać jego poziom.

Dalsze zalecenia zgodnie z sugestią lekarza prowadzacego ,ktory zna nie tylko wyniki ,ale zbadał pacjenta także pod kątem profilu osobowości.
Przy takich skargach u nastolatków przy obecności prawidłowych wyników badań trzeba wziąć pod uwagę czynnik emocjonalny.
Ale to po wykluczeniu wszystkich przyczyn organicznych i wnikliwej diagnozie .

Ciepło pozdrawiam