Wynik CMV przeciwciał klasy IgM i IgG w ciąży

jestem w ciąży, moj wynik CMV przeciwciał klasy IgM wynosi 0,260 U/ml (wynik ujemny: <0,85), a CMV klasy IgG wynosi aż 154,2 U/ml (wynik dodatni: powyżej 15). O czym to świadczy i jaki ma wpływ na ciążę?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wynik dodatni wynik IgG a ujemny IgM świadczy o tym, że przebyła Pani chorobę ryzyko zarażenia płodu bardzo niskie.
Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

O aktualnym zakażeniu CMV świadczą przeciwciała w klasie IgM- to one są produkowane jako pierwsze. U Pani wynik jest ujemny- co oznacza że nie jest Pani aktualnie w trakcie infekcji CMV. Klasa przeciwciał IgG świadczy o przebytym kiedyś zakażeniu- tak więc przebyła Pani to zakażenie wcześniej. W związku z tym że nie jest to aktywne zakażenie a tylko stan po przebytej infekcji- nie ma powodów do zmartwień.