Wynik CRP a konieczność stosowania antybiotyku przy infekcji gardła

Czy wynika crp 5, 6 przy trwajacej od 1, 5 tyg.infekcji gardla lub krtani(kaszel, zmieniony glos) wskazuje na koniecznosc zazycia antybiotyku? Mialam wziac antybiotyk w razie gdyby goraczka nie minela. Minela ale nie widac konca infekcji a ja za kilka dni wyjezdzam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik badania CRP nie jest czynnikiem decydującym czy konieczna jest antybiotykoterapia. Decyduje o tym badanie przedmiotowe przeprowadzone przez lekarza. Proponuję zgłosić się na wizytę kontrolną do swojego lekarza rodzinnego.