Wynik cytologii 3 - czy odstawić tabletki?

Witam. Proszę o pomoc. Otrzymałam wynik cytologii - grupa III. Za kilka dni mam się zgłosić do szpitala w celu wykonania dodatkowych badań. Jestem w połowie opakowania tabletek antykoncepcyjnych, czy mam je odstawić? Boję się, że jak je nagle odstawię to wystąpi krwawienie i zabieg w szpitalu będzie niemożliwy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej byłoby, gdyby zapytała Pani lekarza, który ma przeprowadzać zabieg, badanie. Jednak rzeczywiście odstawienie pigułek i wystąpienie krwawienia z odstawienia może skomplikować lub nawet uniemożliwić przebieg badania (zabiegu). Jeśli nie otrzymała Pani polecenia odstawienia tabletek, nie ma powodów, by to robić.

Pozdrawiam!