Wynik cytologii 40-letniej kobiety do analizy

Witam. Proszę o interpretację wyniku badania cytologiczego. 03.03.2015 robiłam cytologia obraz odpowiada grupie || wg PAPANICOLAOU duży odczyn zapalny po tym badaniu byłam leczona Clotrimazolum w globulkach przez 12 dni .Po zakończonym leczeniu miałam robiona cytologia po raz drugi . Wynik tego badania to |||wg PAPANICOLAOU ASC-H. Zmiany odczynowe i reparacyjne , obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych , komórki nablonka wielowarstwowego płaskiego . Dodam że babcia miała nowotwór złoś

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Być może będzie konieczność wykonania kolposkopii lub odpowiednich oznaczeń HPV. Proszę koniecznie udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można ustalić dalsze postępowanie.