Wynik cytologii ASC-US o nieokreślonym znaczeniu i erytrocyty

Dzień dobry, odebrałam wyniki cytologii, z którym udałam się do innego ginekologa niz na pobranie cytologii. Podczas pobrania wymazu lekarz nie stwierdził nadzerki, jednak przy odbiorze wyników nowa pani doktor mnie zbadala i stwierdziła nazderke wielkość 20 groszowki. Jest możliwe powstanie nadzerki w 3 tygodnie? Wynik cytologii :ASC-US o nieokreślonym znaczeniu i erytrocyty. Pół roku temu miałam taki sam wynik (zamiast erytrocytow były leukocyty ale po leczeniu betadine wynik był już w normie)

Lek. Tomasz Budlewski

Przy pobraniu cytologii mógł być zatarty obraz i z tego powodu nie widać bylo Nadżerki, konieczne jest dalsza obserwacja i sądzę że warto jest wykonać badanie Kolposkopowe lub i badanie HPV DNA