Wynik cytologii i infekcja bakteryjna

Witam, dostałam wynik cytologii, a wizyta u ginekologa dopiero na początku października. Prosiłabym o informacje czy powinnam się martwić. Wynik: Niespecyficzna infekcja bakteryjna. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regeneracją). Liczne grupki komórek endocervikalnych, rozproszone metaplastyczne o róznym stopniu dojrzałości, naciek zapalny i śluz w okolicy ujścia.

Aleksander Ropielewski

Należy wyleczyć infekcję i po jej wyleczeniu powtórzyć badanie.