Wynik cytologii o obrazie nieprawidłowym

Otrzymałam wynik cytologii - rozmaz nadaje sie do oceny ale jest niezbyt czytelny z powodu licznych erytrocytow. Infekcja o cechach waginozy bakteryjnej ( nic mi nie dolega ). Obraz cytologiczny nieprawidłowy. Nieprawidlowe komórki nablonkowe. Komórki nablonka wielowarstwowego płaskiego o nieokreslonym znaczeniu ( ASC-US ). Czynniki infekcyjne. Zmiany flory bakteryjnej. Inne zmiany nienowotworowe. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem i lub typową regeneracja. Czy to rak?

Piotr Pilarski

Opisane są zmiany charakterystyczne dla stanu zapalnego. Sugeruję udać się do ginekologa celem wyleczenia infekcji oraz powtórzenie cytologi.

Pozdrawiam.