Wynik cytologii u 40-latki

Dzien dobry Dostalam wynik cytologi mam gr 2 .stwierdzono liczne leukocyty , czynniki infekcyjne grzyby , ktore morfologicznie odpowiadaja Candida. Nie bardzo rozumiem ten wynik , czy to oznacza stan zapalny czy tez cos innego.. Dodam mam 40 lat . Nie stwierdzono srodnablonkowej neoplazji ani raka .

Aleksander Ropielewski

Witam serdecznie. Opisany przez Panią wynik oznacza, że ma Pani infekcje spowodowaną przez drożdżaki. Statystycznie najczęściej są to drożdżaki z grupy Candida. Konieczne będzie leczenie lekami antygrzybiczymi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski