Wynik cytologii w 20 tygodniu ciąży

Jestem w 20 tygodniu ciąży. Moje dwie ostatnie cytologie odpowiadały grupie 3a, rozmaz niezadowalający oceniany, zatarcie obrazu przez leukocyty, rozmaz bez cech neoplazji, zmiany odczynowe spowodowane zapaleniem. Początkowo lekarz prowadzący wprowadził Clotrimazolum, potem Betadine. Proszę o pomoc. Boję się o siebie a w szczególności o dziecko
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Grupa 3a w cytologii to nieswoiste zmiany, nie budzące podejrzenia nowotworu złośliwego. Najczęściej spowodowane są zapaleniem, stąd duża ilość leukocytów w preparacie. Proszę nie martwić się na zapas. Leczenie wdrożone przez ginekologa powinno spowodować regresję zmian. Powinna Pani pozostać pod stałą kontrolę ginekologa.