Wynik cytomegalii w ciąży

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyniku cytomegalii,wyniki badania to IgG 1,345 dodatni zakres referencyjny <0,100 ujemny, 0,100- 0,200 wątpliwy,>0,200 dodatni. Wynik badania IgM 0,177 wątpliwy zakres referencyjny <0,100 ujemny, 0,100-0,200 wątpliwy >0,200 dodatni. Jestem w 25 tygodniu ciąży i w trakcie jej trwania nie miałam żadnych problemów zdrowotnych.

Przytoczone wyniki nie są rozstrzygające. Tzw "wątpliwy" wynik IgM nakazywałby uzupełniającą diagnostykę. Zaleciłbym teraz oznaczenie awidności przeciwciał IgG dla CMV, oraz za 2 tygodnie oznaczenie łączne IgG i IgM - z kompletem wyników zaleciłbym konsultację lekarza specjalisty chorób zakaźnych.