Wynik dodatni toksoplazmozy i interpretacja

witam, dzis odebralam wynik toksoplazmozy . jak mam odczytac ten wynik toksoplazmoza igG 26,2 IU/ml i pozniej pisze zakres referencji 3,0 dodatni prosze o odpowiedz
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak oznaczenia IgM . Po samym wyniku IgG nie można mówić czy jest to świeże zakażenie czy przebyte dawno.

wynik może oznaczać PRZEBYTĄ toxoplazmozę- co z wynikami IgM??? też powinny zostać zrobione..
pozdrawiam
Marcin Koncewicz