Wynik dwukrotnej morfologii u 1,5-rocznej córki z podejrzeniem mononukleozy

Witam, u córki 1,5 roku z podejrzeniem mononukleozy wykonaliśmy dwukrotnie w przeciągu miesiąca morfologię z rozmazem mikroskopowym. W pierwszej obniżone PLT - 112, WBC 17, rozmaz limfocyty atypowe 11%, ebv igm igg negatywne. Po 3 tygodniach, ebv igm negatywne, igg pozytywne, wbc 10, PLT 280, rozmaz granulocyty 8%, monocyty 13%, limfocyty 79%. Proszę o interpretację. Martwi nas szczególnie niski poziom granulocytów.

Nie podała Pani pełnego profilu badań, nie podała Pani również zakresu norm danego laboratorium; nie mam informacji o stanie dziecka - proszę po interpretację udać się do lekarza prowadzącego dziecko i zlecającego badania.