Wynik echa serca 79-letniej osoby do analizy

Witam,chce sie dowiedzieć o stanie mego serca Echo- wymiary serca w rozkurczu LK-44,Pk-27,przegroda miedzykomorowa 12,pien plucny-19.aorta-38-opuszkai cz wst,28 łuk,tylna scianaLK11,LP39,Gr.śc,PK4morf.zast.trojdz.plucnej prawidł IT Ist.Wzmożenie wysycenia płatkow aort i(SladowaIA)i aparatu mitralnego z mała dysfunkcjanici(IM Ist)Niewielkie poszerzenie opuszki i cz wst aorty,graniczny wymiar jamy LPorazPMK kurczliwość w normie RF60% bez cech plynu w worku osierdziowym,Jeatm b niespokojny,liczę

Badanie wykazuje niewielkie odchylenia od normy- niewielkie poszenie opuszki aorty i niewielki przerost przegrody miedzykomorowej- taki obraz moze byc związany chocby z podwyższonym cisnieniem. Nie sa to jakies bardzo duże ubytki od stanu prawidlowego