Wynik echa serca i niewielka ilość płynu w worku osierdziowym

Witam miałem dzis echo serca: wnioski końcowe-powiekszona lewa komora 5,9cm.Grubość ścian w normie.Kurczliwość prawidłowa.Niedomykalnośc zast.mitralnej i płucnej I st. oraz trójdzielnej I/IIst. Niewielka ilość płynu w worku osierdziowym ok.4-5mm za tylna ściana w skurczu.Zast.dwudzielna-ruch tylnego płatka w kierunku przeciwnym do prawidłowego ruchu przedniego płatka. Czy ten płyn to coś grożnego i jaka może byc tego przyczyna? Czy powinienem to leczyć?Co odnośnie ruchu płatka-czy to norma?

Z patologii zwraca uwage powiekszenie lewej komory, lagodne niedomykalnosci mitralna i trojdzielna nie stanowią problemu ,jak równiez neiwielka ilosc plynu w worku osierdziowym ( moze to byc pozostałośc po przebytej infekcji) oczywiście koniecznie prosze przeanalizowac wynik z lekarzem prowadzacym