Wynik EEG a podejrzenie padaczki

WYNIK EEG GLOWY JEST TAKI ZAPIS CZY ON SWIADCZY O PADACZCE OBJAWY MMA TAKIE ZE GLOWA MI LEKKO PULSUJE NA SAM CZUBEK GLOWY I W SKRONI OTEM CZUJE LEK I TKAIE PULSOWANIE HWILOWE WYNIK GLOWY ZAPIS NIEPRAWIDLOWY Z OUGOLNIONA NAPADOWOSCIA SERI OSTRYH NIEREGULARNYH FAL THETA-ALFA 5-10HZ O AMPLITUDZIE DO 110 mV Z NAPRZEMIENNA PRZEWAGA STRON. Hw i Fs nasilaja zmiany. reakcjia blokowania zaznaczona. CZYNNOSC PODSTAWOWA Z DOMINACJIA FAL ALFA 9-11Hz o amplitudzie do 50mV

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam zapis EEG nie może być podstawą do rozpoznania padaczki, nie mniej jednak w tym przypadku , biorąc pod uwagę objawy i nieprawidłowy zapis zarejestrowany podczas badania należy rozważyć taką ewentualność. Koniecznie proszę zgłosić się do neurologa.

Opisywane kliniczne objawy nie uzasadniają podejrzenia padaczki.Przy obecności migreny -taką tu można m.innymi podejrzewać -istnieją niewielkie zmiany w zapisie eeg.Całośc musi ocenić prwadzący specjalista neurolog.
Pozdrawiam