Wynik EEG po urazie głowy u 12-letniego dziecka

Witam. Moje dziecko ma 12 lat. Po urazie głowy w styczniu do tej pory odczuwa ból. Wynik EEG głowy jest następujący: Zapis nieprawidłowy, podejrzany o napadowy. Co to może oznaczać?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania EEG świadczy o podejrzeniu nieprawidłowej czynności bioelektrycznej mózgu - zapis napadowy to inaczej wyładowania o charakterze padaczkowym, nie jest on jednak w żadnym wypadku równoznaczny z rozpoznaniem choroby. Tego typu nieprawidłowości w zapisie EEG występują u kilkunastu procent populacji zdrowych ludzi. Sam wynik EEG nie poparty danymi z wywiadu lekarskiego, badania dziecka i wyników badań dodatkowych (w tym badań obrazowych mózgu), niczego więc nie dowodzi.

Oczywiście mogło się jednak zdarzyć tak, że do powstania nieprawidłowości w czynności bioelektrycznej mózgu przyczynił się uraz głowy. Powinna Pani zgłosić się z wynikiem badania do neurologa celem dalszej diagnostyki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.