Wynik gastroskopii 19-latki

Witam, proszę o wytłumaczenie wyników gastroskopii. Przełyk zarumieniony w dolnej części. Linia Z na górnej granicy fałdów. Wpust nieszczelny na wprost i w inwersji. Żołądek podatny na insufalcje powietrzem, o sprawnej motoryce. Jeziorko śluzowe obfite, żółciowe. Błona śluzowa dna prawidłowa, w trzonie i antrum rozpulchniona, krucha. Odźwiernik sprawny. Opuszka i część zaopuszkowa prawidłowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest coś więcej powiedzieć nie znając pacjenta. Przedstawiony wynik wskazuję na chorobę refluksową oraz zapalenie błony śluzowej. Sądzę że w otrzymanym wyniku są wnioski które stwierdza lekarz wykonujący zabieg. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie w celu określenia odpowiedniego dalszego postępowania.