Wynik gastroskopii 25-letniej osoby do interpretacji

Witam, Miałem robioną gastroskopie. Oto jej wyniki. W prawidłowym przełyku pienista treść. Wpust od góry i w inwersji nieszczelny. Żołądek podatny na insuflację powietrzem w całości plamiście zaczerwieniony. Test uerazowy ujemny. Dodam, że od kilku lat doskwiera mi nieprzyjemny zapach z ust od żołądka. Czy operacja refluksu usunęła by ten problem? Pod tym linkiem przesyłam zdjęcia żołądka załączone do wyników gastroskopii. http://i62.tinypic.com/dcyip2.jpg

Nieszczelność wpustu żołądka, bez ewidentnej przepukliny rozworu przełykowego nie wymaga leczenia operacyjnego. Wystarczające powinno być leczenie zachowawcze. Stan zapalny w błonie śluzowej żołądka jest niewielki i też powinien zostać skutecznie wyleczony zachowawczo. Jeśli leczenie zachowawcze nie przyniesie efektu do rozważenia dodatkowe badanie typu manometrii i pehametrii przełyku z rozważeniem po tych badaniach leczenia operacyjnego.