Wynik gastroskopii 28-latka

Witam prosiłbym o interpretację wyników gastroskopii: przełyk prawidłowy, wpust szeroki, wiotki z widoczną przepukliną wślizgową; linia Z uniesiona, nieregularna; żołądek podatny na insuflację, w żołądku treść serekcyjna; błona śluzowa miernie zaczerwieniona, bez zmian na powierzchni; odźwiernik o gładkiej tarczy, drożny, sprawny; opuszka i cz. zaopuszkowa XIIcy bez zmian śluzówkowych; w inwersji: ok. podwpustowa i dno żołądka bz;

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik badania wskazuje na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka. Dodatkowym problemem jest wystąpienie przepukliny. Konieczna jest wizyta u gastrologa.