Wynik gastroskopii 29-letniej osoby do analizy

Witam Chciałbym poprosić o interpretację wyników gastroskopii Opis Przełyk bez zmian w górnym i środkowym odcinku Linia Z nierówna na około 38 cm od siekaczy. Przepuklina wslizgowa r.p.p Jeziorko szare.Błona śluzowa żołądka i dwunastnicy makroskopowo niezmienione test na H.pylori (-)ujemny Rozpoznanie Zarzucanie (refluks)żołądkowo-przełykowe z zapaleniem przełyku Czy ten wynik jest niepokojący?szczególnie interesuję mnie Przepuklina wslizgowa czy to coś groźnego?oraz jak się leczy to wszystko?

Aleksander Ropielewski

Wynik jest niepokojąy jednak nie a powodu do Paniki. Leczenie farmakologiczne, w pierwszej kolejności, i obserwacja jego efektów na początek powinny być wystarczające, W zależności od nasilenia objawów należy rozważyć operacyjną opcję leczenia.