Wynik gastroskopii 54-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację wyników gastroskopii W przełyku ogniska akantozy glikogenowej, linia Z na granicy fałdów żoładkowych. Jeziorko śluzowe przezierne. Błona śluzowa trzonu żywoczerwona o olbrzymich przerośnietych obrzęknietych fałdach śluzówki. W antrum polopowato zmieniony fałd. Wymaz szczoteczkowy XII-cy: N. Biopsja XII-cy wg Shmerlinga: N. Test ureazowy: U. W USG jamy brzusznej - wolny płyn w jamie otrzewnej zapęcherzowo i miedzypętlowo. Prosze o pomoc. Dziękuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Akantoza glikogenowa to zmiany zwykle o charakterze łagodnym, zwiazane z odkładaniem glikogenu, nie wymaga leczenia. Opis żołądka wskazuje na stan zapalny . Należy teraz poczekać na wyniki badania histopatologicznego. Płyn znaleziony w jamie brzusznej może mieć związek ze stanem zapalnym żołądka. Zależnie od objawów u Pani występujących należałoby ewentualnie poszerzyc diagnostykę, przede wszystkim skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam