Wynik gastroskopii a wskazania do wizyty u gastrologa

Witam. Proszę o opinię, czy to poważne i wymaga wizyty u gastrologa? Przełyk bez zmian Linia Z zaznaczona powyżej wpustu o regularnym przebiegu Żołądek o wzmożonej czynności ruchowej i wydzielaniu Jeziorko obfite z zawartością wydzieliny żółciowej W endoskopii odwróconej b. z. Błona śluzowa żołądka w części antralnej ogniskowo przekrwiona i obrzęknięta, pobrano materiał na Hp (test ureazowy dodatni ++++). Odźwiernik symetryczny. Opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa bez zmian. Dziękuję

Lek. Magdalena Pikul

Wynik sugeruje infekcję H. pylori, która może wymagać antybiotykoterapii. Ponadto istotny będzie wynik badania histopatologicznego wycinków. Polecam zgłosić się do Poradni Gastroenterologicznej aby lekarz mógł ocenić wspólnie wyniki badań oraz objawy kliniczne, aby zaproponować najwłaściwszą terapię.