Wynik gastroskopii i Duodenitis chronica non activa minoris gradus

Witam, wynik gastroskopii, proszę o przetłumaczenie tekstu łac. 1.Opuszka XIIcy wyc 2.Antrum wyc 3.Trzon zoł. wyc 1.Duodenitis chronica non activa minoris gradus. Hyperplasia glandularum Brunneri. 2. Gastritis chronica non activa minoris gradus. Metaplasia intestinalis absenta. Atrophia mucosae minoris gradus. Hyperplasia foveolaris. Fibrosis laminae propriae. 3. Gastritis chronica non activa minoris gradus. Metaplasia intestinalis incompleta minoris gradus. Atrophia musosae mediocris gradus.

1.Opuszka XIIcy wyc
- zapalenie błony śluzowej dwunastnicy przewlekłe nieaktywne; hyperpazja gruczołu Brunnera
2.Antrum wyc
- Zapalenie żołądka nieaktywne małego stopnia. Metaplazja jelitowa nieobecna.zanik śluzówki
3.Trzon zoł. wyc .
- Zapalenie błony śluzowej żołądka nieaktywne małego stopnia, metaplazja jelitowe niekompletna stopnia małego. zanik śluzówki