Wynik gastroskopii i refluksowe zapalenie żołądka

Witam mam 28lat . W grudniu miałam robiona gastroskopie która wykazała refluksowe zapalenie żołądka. Opis Aparat wprowadzono do dwunastnicy przelyk bez zmian niewydolność wpustu. Jeziorko żółte błona sluzowa pstrokata plackowate przekrwienia. Odzwiernik kształtny dwunastnica bez zmian. Test H. P DODATNI. Dostałam dexilant raz prokit przez 4 tygodnie lecz objawy nadal są mimo diety i leków. Moje pytanie brzmi czy do końca życia będę musiała brać leki? Czy mogło to powstać na skutek stresu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie stosowano eradykacji H. Pylori? Leczenie 3-4 lekami kilka dni? Stres mógł się przyczynić do powstania tych zmian, leczenie raczej będzie przewlekłe z okresowymi przerwami, zależnie od objawów.
Pozdrawiam