Wynik gastroskopii u 34-latka

Wynik gastroskopii stan zapalny w żołądku i XII-cy NERD Przełyk -śluzówka w ok lini Z mleczna. Wpust z zapaleniem oraz polipem ok 5 mm przysadzistym którego usunięto pętlą. Żołądek - w zakresie błony śluzowej -cała śluzówka "usiana maleńkimi" grudkami najlepiej widocznymi pod światło,dodatkowo duże grudki zapalne z zaciągnięciami pępkowatymi pokrytymi hematyną; na kacie konglomerat z takich grudek (pobrano mat) Gastroskopia odwrócona -niewielka przepuklina rozworu przeł. test ureazowy : pozytyw

Nie zadał Pan konkretnego pytania co mam wyjaśnić w wyniku tego badania gastroskopowego. Wynik świadczy o stanie zapalnym w zakresie żołądka i dwunastnicy, o usuniętym polipie z wpustu żołądka (niewielki), refluksie żołądkowo-przełykowym bez nadżerek, niewielkiej przepuklinie rozworu przełykowego oraz zakażeniu bakterią Helicobacter pylori (dodatki test ureazowy). Wynik należy skonsultować z gastroenterologiem. Zapewne konieczne okaże się włączenia antybiotyków przeciw H. pylori oraz leków obniżających wydzielanie kwasu żołądkowego. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog.