Wynik gastroskopii żołądka 38-letniej osoby do analizy

Witam. W badaniu gastroskopowym żołądka i dwunastnicy pobrano mi wycinki z dwunastnicy. W piątek odebrałem wynik: duodenitis chronica non activa minoris gradus. Co to oznacza?

Dosłownie -niewielkiego stopnia, przelekłe zapalenie błony śluzowej dwunastnicy. Należałoby zwrocić się o bardziej szczegółową interpretacje do lekarza, który wykonywał badanie.