Wynik GTTP w morfologii krwi

Witam W styczniu zostało mi zabrane prawo jazdy za jazdę "wczorajszy" po użyciu alkoholu (11mg) na okres 6 miesięcy. Zostałem skierowany na badania psychologiczne oraz lekarskie w których jest zawarte badanie GGTP. Miesiąc temu robiłem badania krwi (morfologia) i tam wyszło mi ALT 37 (max do 41) a AST 38 (max to 38). I tu pojawia się moje pytanie - otóż czy posiadając wyniki z morfologii krwi takie jak podałem wyżej istnieje możliwość ze wynik GGTP będzie wyższy? Pozdrawiam

Tak. Szczególnie ten wskaźnik pokazuje nadużywanie alkoholu. Nie wiem o ile jest on przekroczony. Do pewnego zakresu jest to proces odwracalny, więc jeżeli nie będzie spożywany alkohol, to za 1-2 miesiące wskaźnik powinien wrócić do normy. jeżeli natomiast jest bliski 100 lub wyżej radzę zwrócić się do lekarza.