Wynik hemoglobiny glikowanej 4,6 a dieta od miesiąca

Witam, Mam pytanie,majac cukrzyce ciazowa od 25 tc stosuje diete od miesiaca,kilka dni temu wykonalam badanie hemoglobiny glikowanej i mialam wynik 4,6. czyli do wyniku liczyly mi sie dwa miesiace bez diety. Czy taki wynik przy stosowaniu diety tylko mc oznaczac moze ze nie mialam cukrzycy wczesniej?Bo na wynik skladaja sie 3 ostanie mc prawda?

Dzień dobry,

Kryteria rozpoznawania cukrzycy ciążowej różnią się dość istotnie od ogólnych kryteriów rozpoznawania cukrzycy. Pani wynik HbA1 c jest bardzo dobry. Nie można tego stwierdzić na 100%, ale jest bardzo prawdopodobne, że niewielkie zaburzenia gospodarki węglowodanowej na podstawie których można było rozpoznać u pani cukrzycę ciążową rozwinęły się niedawno,

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz