Wynik histopatologiczny i biopsja gruboigłowa

Dzień dobry. Oto wynik mamy histopatologiczny : naciekający rak przewodowy (NST) II wg. Blooma-Richardsona. ER POZYTYWNY - komórek 95%, intensywność 3. PR POZYTYWNY - komórek 90%, intensywność3. HER2 NEGATYWNY, nasilenie reakcji O. Biopsja gruboigłowa stwierdziła brak utkania nowotworowego i BAC węzła chłonnego prawej jamy pachowej brak komórek nowotworowych. BRCA1 - brak cech wysokiej dziedzicznej predyspozycji do nowotworów. Co teraz dalej. Jakie są szanse i jakie jest leczenie: pozdrawiam

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Raka naciekającego piersi leczy się operacyjnie. Nic Pani nie wspomina o rozległości i lokalizacji guza (czy nacieka na skórę lub mięsień piersiowy). Jeśli wykonano BAC węzła pachowego, to rozumiem, że budził jakieś onkologiczne wątpliwości? Śródoperacyjnie wykonuje się oznaczenie węzła wartowniczego, natomiast przy podejrzanych ultrasonograficznie węzłach usuwa się dolne piętro pachy. Obecność receptorów świadczy, że rak jest wrażliwy na leczenie hormonalne. Więcej informacji odnośnie leczenia można podać po ostatecznym badaniu histopatologicznym guza i węzłów chłonnych.

www.dbajopiersi.pl