Wynik histopatologiczny pacjentki po mastektomii z rekonstrukcją

Pacjentka po mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją, wynik histopatologiczny następujący: Margines tylny 0,5 cm, margines przedni 0,2 cm Guz był wielkości 2,3x1,8x1,7 pozostał wycięta tkanka bez nacieku raka. Naciekający rak NST G3 (3 3 2) gruczołu piersiowego. W utkaniu guza widoczne są liczne pola martwicy, elementów heterologicznych nie znaleziono. Wykonano badania IHC: CK7( ), E-kadheryna ( ) Trzy węzły chłonne wycięte bez przerzutów (0/3) pT2N0 (sn) Zostały zlecone dodatkowo jeszcze receptory hormonalne ponieważ tylko mamy z pierwszej biopsji ER (-) PgR 70%, HER-2: (1 ) status ujemny. Prosiłabym i interpretacje wyników oraz jaki schemat leczenia chemioterapią powinien być zastosowany? Czy szybkie wycięcie guza i brak przerzutów oraz naciekań na okoliczne tkanki rokują dobrze? Czy wynik receptorów hormonalnych wpływa na podjęcie decyzji jaka chemioterapia powinna być zlecona? Ponieważ czekamy na ponowne oznaczenie a leczenie powinno być jak najszybciej wdrożone a od operacji minęło 4 tyg. Oraz czy został zachowany bezpieczny margines po wycięciu? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Z opisu który Pani podała wynika iż rak został prawidłowo wycięty. Jednak dalsze rokowanie i metody leczenie muszą być ustalane indywidualnie dla danego pacjenta. Proszę oczekiwać na konsultacje onkologa.