Wynik histopatologiczny po całkowitym usunięciu tarczycy

Moj brat dzisiaj odebrał wynik hist. po calkowitym usunieciu tarczycy. Proszę o interpretację wyniku: Thyroiditis chronica. W jednym z wycinków obecna jest zmiana o średnicy 4 mm o charakterze: Microcarcinoma papillare glandulae thyroideae, pT1a: wariant pęcherzykowy, zmiana dochodzi do torebki narządowej - margines chirurgiczny - 0,3 mm; nie stwierdzono cech angioinwazji. Prosze o pomoc, umkeramy ze strachu. dziekuje

Aleksander Ropielewski

Knieczna bedzie terapia radiojodem oraz w przyszłosci utrzymywanie niskiej stymulacji TSH. Rokowanie zależnejest od wieku pacjenta i tegoczy rak pojawił się jako składowa zespołów genetycznych czy też izolowany nowotwór.