Wynik hormonów tarczycy 20-latki

Witam, czy wynik jest prawidłowy jak na mój wiek (20 lat) TSH 5.08 (0,27-4,2) FT4 15.49 (11,971-21,882) ?

Dzień dobry,

Ma Pani subkliniczną niedoczynność tarczycy. Średnie TSH w Pani grupie wiekowej u osób ze zdrową tarczycą wynosi ok. 1,5. Jeśli ma Pani objawy niedoczynności lub planuje Pani w najbliższym czasie ciążę, wówczas wskazane jest leczenie mała dawką leku. W przypadku występowania objawów w postaci nadmiernego zmęczenia, senności, itd, po zastosowanym leczeniu powinna Pani się poczuć znacznie lepiej. proszę również przy okazji oznaczyć sobie stężenie antyTPO.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz