Wynik i interpretacja EKG Holter

Witam! Jestem kobietą, mam 27 lat. Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji wyniku EKG Holter: "Zarejestrowano 2761 przedwczesnych pobudzeń komorowych (monomorficznych, bi-, tri- i kwadrigeminia komorowa); 2 przedwczesne pobudzenia nadkomorowe; bez istotnych zmian odc. ST o char. niedokrwiennym; bez pauz>2 sek.; odstęp PQ w normie." Wizytę u kardiologa mam dopiero za kilka tygodni. Jak rozumieć powyższy opis? Z góry dziekuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na obecność komorowych zaburzeń rytmu serca. Proszę nie bagatelizować wyniku, tylko skonsultować się ze specjalistą kardiologiem. Jeśli tylko ma Pani możliwość, powinna Pani przyspieszyć wizytę.