Wynik i interpretacja stawu ramiennego

Mam pytanie czy przestrzeń podbarkowa w najwęższym miejscu w takcie badania mierzy 5 mm jest prawidłowa?? Ślad płynu w kaletce podnaramienno-podbakowej. Obrąbek stawowy wydaje się być prawidłowy. Zwiększenie ilości płynu w zachyłku podłopatkowym z wdiczonym w jej obrębie pojedynczym pasmem o falistym przebiegu, mogącym odpowiadać wiązce częściowo uszkodzonego więzadła obrąbkowo- ramiennego środkowego. Reszta jest prawidłowa. Mogę prosić o interpretację?

Aleksander Ropielewski

Jest to wartość, która może powodować zespół ciasnoty podbarkowej. Jest to jednak parametr zmienny osobniczo i na pewno warto porównać tą wartość z parametrem w drugim barku. Ponadto ważne jest czy występują dolegliwości bólowe i badanie kliniczne. Ponadto z badania wynika, że mogło dojść do uszkodzenia więzadła obrąbkowo-ramiennego środkowego. Pozostała część opisu nie budzi zastrzeżeń. Oczywiście samo badanie USG bez badania klinicznego jest jedynie wskazówką.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski