Wynik i interpretacja TK brzucha

Witam, proszę o interpretację TK brzucha.W objętej badaniem dolnej części klatki piersiowej uwidoczniono wolny płyn w prawej jamie opłucnej do ok. 4cm. Zmiany niedodmowe lub niedodmowo-zapalne dolnej części prawego płuca. Stan po pankreatoduodenektomii.Poszerzenie pętli jelita cienkiego (czczego). Dystalny odcinek jelita krętego nieposzerzony do okolicy lewego nadbrzusza/śródbrzusza-podejrzenie niedrożności zrostowej w tej okolicy. Zwiększyła się ilość płynu przy powiększonej wątrobie do ok 35mm cd.:z pęcherzykami gazu -po drenażu? tworzące się ropnie? Zwiększona gęstość tkanki tłuszczowej w nadbrzuszu. Niewielka ilość płynu wzdłuż lewej flanki. Obecnie nie widać płynu wokół śledziony. Trzon i ogon trzustki niepowiększone, jednorodnie wzmacniają się po podaniu śr. kontrastowego. W dolnej części segm 4 wątroby nieregularny, niecharakterystyczny obszar o obniżonej densyjności ( ok. 18x25mm)-jak w badaniu poprzednim. Pżw o średnicy ok. 8mm. Stan po cholecystektomii.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na wiele nieprawidłowości. Wynik powinien być skonfrontowany ze stanem klinicznym i innymi wynikami badań. Interpretacją zajmie się lekarz prowadzący.