Wynik i interpretacja TK jamy brzusznej
Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku tk jamy brzusznej. Wnioski: Powiększenie wątroby z licznymi torbielami,uwapniony złóg pęcherzyka żółciowego, zmiana bliznowata warstwy korowej nerki prawej, wyraźnie powiększone węzły chłonne okołoaortalne poniżej lewych naczyń nerkowych, przepuklina kresy białej.Należy rozważyć wykonanie badania kontrolnego USG oraz TK, ewentualnie badanie MR w celu dokładnej oceny przestrzeni zaotrzewnowej.TK było robione po USG (coś.. w ukolicy trzonu trzustki).

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania sugeruje zmiany w obrębie wątroby, kamicę pęcherzyka żółciowego oraz zmiana w obrębie nerki prawej. Powiększone są także węzły chłonne okołoaortalne. Opisujący badanie sugeruje rozszerzenie diagnostyki. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.