Wynik i interpretacja TSH

Witam, prosba o interpretację wyniku TSH 5,5 (norma 0,55- 4,78 ), krwinki biale 3,6 tys (norma 4,0-10,0) uprzejmie dziękuję za informację

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,wynik TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy, konieczna jest dalsza diagnostyka wykonana przez endokrynologa, oznaczenie hormonów wytwarzanych przez tarczycę, wykonanie USG tarczycy, sprawdzenie obecności przeciwciał przeciwtarczycowych. Proszę niezwłocznie udać się do endokrynologa. Pozdrawiam.