Wynik i interpretacja wyniku rezonansu głowy
Proszę o interpretację wyniku rezonansu głowy: Badanie wykonano w ,sekwencji TSE, FLAIR,w obrazach T1-,T2 zależnych, w płaszczyżnie strzałkowej, wieńcowej i poprzecznej, jednofazowo. W obu półkulach mózgu pojedyńcze drobne 2-3 mm ogniska hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR-najprawdopodobniej naczyniopochodne. Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny,bez przemieszczeń. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Magdalena Mroczek
79 poziom zaufania
Badanie zinterpretuje neurolog i w zalezności od objawów zaleci dalsze leczenie. W leczeniu choroby naczyń może być użyteczna modyfikacja lub wdrożenie leczenia nadciśnienia tętniczego, odpowiednia dieta lub tosowanie leków antyagregacyjnych obniżających poziom cholesterolu.
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany wynikaja z mikroudarow. Jezeli nie ma jakichkolwiek deficytow neurologicznych, nie ma powodow do obaw.