Wynik i interpretacja wyniku rezonansu głowy

Proszę o interpretację wyniku rezonansu głowy: Badanie wykonano w ,sekwencji TSE, FLAIR,w obrazach T1-,T2 zależnych, w płaszczyżnie strzałkowej, wieńcowej i poprzecznej, jednofazowo. W obu półkulach mózgu pojedyńcze drobne 2-3 mm ogniska hyperintensywne w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR-najprawdopodobniej naczyniopochodne. Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny,bez przemieszczeń. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana.

Magdalena Mroczek

Badanie zinterpretuje neurolog i w zalezności od objawów zaleci dalsze leczenie. W leczeniu choroby naczyń może być użyteczna modyfikacja lub wdrożenie leczenia nadciśnienia tętniczego, odpowiednia dieta lub tosowanie leków antyagregacyjnych obniżających poziom cholesterolu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany wynikaja z mikroudarow. Jezeli nie ma jakichkolwiek deficytow neurologicznych, nie ma powodow do obaw.