Wynik IgE u 5-letniej córki 24h po szczepieniu

Witam, ostatnio robiliśmy córce (5 lat) badanie poziomu igE, którego wynik to wartość 42000!!! (norma <90). Badanie zostało przeprowadzone 24h po szczepieniu na tężca, ksztusiec i błonnice. Pediatra na pytanie czy będzie to miało wpływ na wynik badań stwierdził, że nie powinno. Dziecko choruje na AZS. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym wynikiem a niestety żaden z odwiedzanych lekarzy wprost nie wytłumaczył nam, że to sytuacja normalna po podaniu szczepionki i co dalej z tym robić. Proszę o info.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy u dziecka występują jakiekolwiek objawy? Proponuję udać się do lekarza pediatry i kierować się jego zaleceniami.