Wynik Igg 5.0 i IGm 3.0 a zakażenie organizmu boreliozą

witam mam pytanie w zwiazku z bolerioza mam wyniki watpliwy Igg 5.0 oraz IGm 3.0 mam pytanie czy mam w organizmie zakazenie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, faktu zakażenia nie można stwierdzić wyłącznie na podstawie wyników badań poziomu przeciwciał. W rozpoznaniu boreliozy znaczenie mają przede wszystkim objawy kliniczne. Z wynikami badania należy przede wszystkim zgłosić się do lekarza zlecającego wykonanie badania.