Wynik kariotypu męża po dwóch poronieniach

Jestem po 2 poronieniach, wynik kariotypu męża: Szczegółowa mikroskopowo-komputerowa analiza kariotypu umożliwiła rozpoznanie prawidłowego kariotypu męskiego. Ponadto stwierdzono wystąpienie inwersji pericentrycznej chromosomu 9 z miejscami pęknięć w punktach 9p12 oraz 9q13. Wspomniana inwersja, obejmująca region heterochromatyny przycentromerowej, jest uznana za prawidłowy wariant chromosomu 9. Wykryta zmiana ma charakter zrównoważony, lecz nie daje informacji o zmianach na poziomie DNA.

Krótko pisząc, zmiana jest łagodna (wariant urody chromosomu) w związku z czym nie wyjaśnia przyczyny poronień. Tym samym jednak szansa na urodzenie zdrowego dziecka z Pani kolejnej ciąży, o ile Pani wynik jest prawidłowy, jest wysoka,