Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik kolonoskopii i Andenocarcinoma

Witam. Mama odebrała wynik kolonoskopii: Andenocarcinoma GI. Rak rozwija się w obrębie gruczolaka cewkowego z cechami dysplazji dużego stopnia. Nie można ocenic doszczętności wycięcia zmiany- materiał we fragmentach. Co to oznacz? Czy trzeba Będzie przeprowadzac oprację wycięcia jelita?Jakie są rokowania?
ponad rok temu

Rokowania w raku nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się więcej o rokowaniach w raku nerki.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Rak najprawdopodobniej obecny jest tylko w polipie (wg oceny histopatologicznej) i jego usunięcie w całości oznacza bardzo dobre rokowanie (wyleczenie). W tym przypadku nie ma pewności czy zmiana została usunięta w calości więc prawdopodobnie będzie konieczne poszerzenie zabiegu (usunięcie małego odcinka jelita grubego) Proszę skonsultować się z chirurgiem - on poleci najlepsze leczenie. Zmiana jest mało zaawansowana i rokowanie jest bardzo dobre.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witam , w opisie jest zbyt mało informacji aby wypowiedzieć się jednoznacznie co do dalszego postępowania. Decyzję powinien podjąć chirurg onkolog zajmujący się leczeniem nowotworów jelita grubego oraz lekarz wykonujący kolonoskopię. Może to być ponowna resekcja poprzez kolonoskopię lub operacyjne wycięcie części jelita grubego.Rokowanie z uwagi na cechę G1 (niski stopień złośliwości) - DOBRE , pozdrawiam , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy